NAME OF THE ROSE
“Name of the Rose” je bil projekt znotraj programa Erasmus+, Mladi v akciji za dva mladinska delavca iz Slovenije, ki sta bila na desetdnevnem izobraževalnem obisku na delovnem mestu pri partnerski organizaciji Festival de l’Inde v Parizu v Franciji. Projekt se je začel 10. oktobra 2014 in je trajal 10 delovnih dni, do 23. oktobra 2014.
Cilj projekta je bila izmenjava izkušenj, pridobivanje novih veščin in uporabnega znanja ter razvijanje partnerstva med organizacijama. Tako Društvo za dušo (Ljubljana, Slovenija) kot Festival de l’Inde (Sarcelles, Francija) sta neprofitni organizaciji z mladimi prostovoljci in veliko izkušnjami z organizacijo izobraževanj za mlade. Za cilj sta si zastavili profesionalizacijo svojega dela in povečanje motiviranosti za aktivnosti na področju mladinskega dela (posebej socialnega podjetništva in načrtovanja/upravljanja dogodkov), kar bi jima pomagalo pri usposabljanju in vključevanju mladih brezposelnih v projekte, ki se ukvarjajo z omenjenimi področji.
Želeli smo oblikovati mednarodno partnerstvo, se učiti drug od drugega, kako vsaka organizacija pripravlja in izpelje delo z mladimi, obenem pa smo želeli tudi izmenjati primere dobrih praks.
Obisk na delovnem mestu je potekal v kraju Sarcelles v pisarni organizacije Festival de l’Inde, kjer sta se Lija Vidmar in Borut Vidmar učila o dobrih praksah dela z mladimi, opazovala sta francoska mladinska delavca (Jean Claude Emerian in Marc Le Maux) pri delu in z njima delila svoje izkušnje.
Med obiskom na delovnem mestu so se udeleženci pogovarjali o socialnem podjetništvu, mladinskem prostovoljskem delu pri načrtovanju in upravljanju dogodkov, o profesionalizaciji in prepoznavanju mladinskega dela, evropskih potrdilih (Youthpass, Europass CV), medkulturnem učenju, medgeneracijskem sodelovanju in zdravem življenju – vse z namenom, da da bi naučili promovirati in spodbujati aktiven, zdrav pristop do sodobnih izzivov mladine na področju zaposlovanja. Udeleženci so si izmenjali znanje, strokovnost in vpogled v te teme in poskušali poiskati rešitve za vključevanje mladih pri sodobnih vsakdanjih izzivih.
Poleg trenutne višje kakovosti dela z mladimi v naših dveh organizacijah bo iz tega obiska na delovnem mestu izšla najmanj 1 usposabljanje, mladinska izmenjava in več EVS projektov, ki bodo vplivali na zvišane kompetence in veščine mladih v naši organizaciji in posledično boljšo zaposljivost.
Po obisku sta slovenska mladinska delavca med diseminacijskim dogodkom predstavila svoje izkušnje članom organizacije in lokalnim mladinskim delavcem na javni predstavitvi v Ljubljani.
Mnenje udeleženca: